Chlorofilas – kokia nauda mūsų organizmui?

  • Chlorofilas – kokia nauda mūsų organizmui?

    Kas yra chlorofilas?
    Chlorofilas vaidina itin svarbų vaidmenį – jis yra atsakingas už tai, kad augalai būtų žali ir sveiki. Tai – žaliasis pigmentas, kuris sugeria šviesos energiją. Negana to, jis turi vitaminų, mineralų, antioksidantų bei kitų medžiagų, vertingų organizmui. Jei pažvelgtume per cheminę prizmę, pamatytume, jog chlorofilas turi itin daug panašumų su hemoglobinu, skirtumas tik tas, jog pastarajame daugiausia yra geležies, o chlorofile – magnio.

    Chlorofilo galima gauti iš augalų arba maisto papildų. Chlorofilo papildai yra chlorofilinas, kuris papildų sudėtyje gali būti natrio chlorofilinas ar kitoks.

    Chlorofilas turi panašių savybių kaip ir chlorofilinas. Nurodomos tokios jų naudos kaip:

    imuninės sistemos stiprinimas;
    bakterijų, grybelių naikinimas organizme;
    kūno detoksikacija;
    žarnyno valymas;
    energijos suteikimas;
    ląstelių atsinaujinimo skatinimas;
    kelio užkirtimas vėžio atsiradimui ir kt.
    Atliekami įvairūs tyrimai siekiant įrodyti, ar chlorofilas tikrai teikia šias naudas.

    Prieš pradėdami vartoti chlorofilą, žoleles ar maisto papildus visada pasitarkite su gydytoju. Preparatai gali sukelti nenumatytą šalutinį poveikį, ypač jei bus vartojami drauge su kitais vaistais ar jei turite tam tikrų sveikatos problemų.

    Kuo naudingas chlorofilas?
    Padeda odai greičiau sugyti
    Įrodyta, jog chlorofilas mažina odos žaizdų uždegiminius procesus ir bakterijų dauginimąsi. Atlikus žaizdų gydymo tyrimų apžvalgą paaiškėjo, jog tepalai, kurių viena iš sudedamųjų dalių chlorofilas, buvo efektyvesni nei kiti gydymo būdai. Toks tepalas (konkrečiai – turintis papaino, chlorofilo) taip pat perpus sumažino skausmą ir sutrumpino gijimo laiką.

    Chlorofilinas taip pat gali būti veiksminga pagalba esant lengvos ar vidutinės formos aknei. 2015 metais atlikto tyrimo dalyviai, turintys spuogų ar išsiplėtusias odos poras, pastebėjo odos būklės pagerėjimą, kai 3 savaites naudojo chlorofilino turintį gelį.

    Teigiama įtaka kraujui

    Pasirodo nuomonių, jog skystas chlorofilas gali gerinti raudonųjų kraujo kūnelių kokybę. 2005 metais atliktas bandomasis tyrimas parodė, jog kviečių želmenys, kuriuose yra apie 70 proc. chlorofilo, sumažino kraujo perpylimų poreikį asmenims, sergantiems talasemija (kraujo liga). Bet tyrėjai nepadarė išvados, kad būtent chlorofilas buvo šio poreikio sumažėjimo priežastis. Pasirodo nuomonių, kad naudą teikia patys kviečių želmenys, o ne chlorofilas.

    Taigi, neaišku, kaip kviečių želmenys veikia raudonuosius kraujo kūnelius. Bet manoma, jog gaminant jų ekstraktą chlorofilas yra sunaikinamas.

    Kova su kancerogenais ir vėžys
    Mokslininkai ištyrė chlorofilo ir chlorofilino poveikį vėžiui. Vienas patikimas su gyvūnais atliktas tyrimas parodė, jog chlorofilas sumažino kepenų auglių paplitimą 29–63 proc., o skrandžio – 24–45 proc.

    Buvo atlikti bandymai ir su žmonėmis. Nedidelis keturių savanorių tyrimas parodė, jog chlorofilas gali apriboti suvartojamą aflatoksiną – kancerogeną, kuris, kaip žinoma, sukelia vėžį.

    Svorio metimas
    Vienas iš populiariausių su chlorofilu susijusių teiginių yra tas, kad jis padeda mesti svorį. Buvo nustatyta, kad žmonių, kasdien vartojusių žaliosios augalų membranos papildą, įskaitant ir chlorofilą, svorio metimo rodikliai buvo geresni nei tų, kurie tokio papildo nevartojo.

    Taip pat tyrėjai atskleidė, kad papildas sumažino blogojo cholesterolio kiekį.

    Natūralus dezodorantas
    Nors chlorofilas dar nuo 1940 metų buvo naudojamas kaip priemonė, tam tikriems nemaloniems kvapams neutralizuoti, visgi tie tyrimai kiek paseno, o naujesni rodo nevienodus rezultatus. Kalbant apie teiginius, jog chlorofilas mažina nemalonius kvapus, pavyzdžiui, blogą burnos kvapą, tai daug tokių įrodymų nėra.

    Pakalbėkime apie riziką…
    Tiek natūralus chlorofilas, tiek ir chlorofilinas nėra toksiški. Visgi keletą galimų šalutinių poveikių galime išskirti, pavyzdžiui:

    virškinimo problemos;
    viduriavimas;
    žalios, geltonos ar juodos spalvos išmatos, kurios gali būti susijusios su kraujavimu iš virškinamojo trakto;
    odos niežulys ar deginimo pojūtis, jei preparatai su chlorofilu naudojami lokaliai.
    Reikia paminėti, kad mokslininkai netyrė chlorofilo poveikio nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims.

    Bet kuriuo atveju prieš pradėdami vartoti preparatus su šia medžiaga pasitarkite su gydytoju. Juo labiau kad neatmetama galimybė, jog chlorofilas gali neigiamai sąveikauti su vartojamais vaistais.

    Kaip vartoti chlorofilo papildus?

    Chlorofilo papildų galite įsigyti daugelyje sveiko maisto parduotuvių ar specializuotose maisto papildų prekybos vietose, vaistinėse ir pan. Kaip papildas chlorofilas gali būti skirtingų formų, pavyzdžiui: tabletės, purškalas, tepalas ar skystis.

    Teigiama, jog vidutinė chlorofilo papildų norma yra 100–300 mg per dieną, dalijant į tris dozes.

    Geriausia, jei prieš pradėdami vartoti chlorofilo papildus pasitarsite su gydytoju, kuris padės apsispręsti, ar tokie papildai Jums tikrai reikalingi, o jei taip – tai gydytojas paskirs tikslingas dozes, atsižvelgdamas į Jūsų ligos istoriją ir kitus reikšmingus aspektus.

    Kai kurie chlorofilą įtraukia į savo racioną, pavyzdžiui, deda į patiekalus skystos formos chlorofilą, neretai miltelių formos chlorofilą beria į vandenį, sultis, įvairius padažus.

    Natūralus chlorofilas
    Internete galite rasti daug informacijos, kaip gauti ir iš ko gauti natūralaus chlorofilo, pavyzdžiui, naudojant petražoles ir vandenį ar kt. Juk švieži žali augalai yra natūraliausias ir geriausias chlorofilo šaltinis. Jo yra daržovėse ir žolelėse, pavyzdžiui:

    kviečių želmenyse;
    žaliosiose pupelėse;
    špinatuose;
    petražolėse;
    rukoloje;
    žirniuose;
    poruose ir kt.
    Pavyzdžiui, viename puodelyje špinatų yra apie 24 mg chlorofilo, puodelyje petražolių jo yra apie 19 mg.

    Geriausias chlorofilo šaltinis bus tos daržovės ir žolelės, kurios žalios tiek išorėje, tiek viduje. O štai, pavyzdžiui, brokoliai, šparagai turės mažesnį chlorofilo kiekį, nes nepaisant to, kad išorėje yra žalios spalvos, viduje jos turi balkšvą atspalvį.

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija